BAŞKAN BALTACI VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Arnavutköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Haşim Baltacı, Merkez mahallesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

  

Seçim çalışmalarını özveriyle yürüten Belediye Başkan Adayı Haşim Baltacı, Merkez mahallesindeki vatandaşların sorunlarını, isteklerini ve proje önerilerini dinledi. Düzenlenen istişare toplantısına AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Candaroğlu da katıldı. Vatandaşların sorularını cevaplayan Başkan Haşim Baltacı, Merkez mahallesine yapılacak kapalı pazar, Arnavutköy’de ulaşım sorunu ve sokak köpekleri sorunu hakkında açıklamada bulundu. Toplantının verimli geçtiğini dile getiren vatandaşlar, ‘İstanbul’un Yarını’ sloganıyla gelişerek yoluna devam eden Arnavutköy hakkında fikirlerinin alınmasından dolayı memnun olduklarını dile getirdiler.


“Kapalı pazar yakında hizmete açılacak”


Toplantıda vatandaşlar Başkan Haşim Baltacı’ya birçok soru yöneltti. İlk olarak Merkez mahallesine yapılacak olan kapalı pazar ile ilgili sorulan soruyu cevaplayan Başkan Baltacı, Merkez mahallesindeki pazar sorunun en kısa zamanda çözüleceğini belirterek Şubat ayının sonunda kapalı pazarın vatandaşların hizmetine açılacağının müjdesini verdi.


“Arnavutköy’de ulaşım adına önemli gelişmeler yaşanacak”


Önümüzdeki dönemde Arnavutköy’de ulaşım adına önemli gelişmeler yaşanacağı konusunda bilgi veren Başkan Baltacı şunları söyledi: “5 Metro hattı için proje geliştirildi. Bu hatlardan 2 tanesinin somut bir şekilde çalışmaları gözüküyor.  Bunlardan ilki olan 27 km uzunluğundaki Halkalı - Arnavutköy - Yeni Havalimanı Metro Hattı, Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy ilçelerine hizmet verecek.”

Çalışmalara başlanan ikinci metro çalışmasının Gayrettepe - Kemerburgaz -Yeni Havalimanı Metro Hattı olduğunu söyleyen Başkan Baltacı: “37,50 km uzunluğundaki Gayrettepe - Kemerburgaz - Yeni Havalimanı Metro Hattı, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüpsultan ve Arnavutköy ilçelerine hizmet verecek” dedi.


Sokak köpekleri sorununa karşı yasal olarak yapmamız gerekenleri yapıyoruz”


Sokak köpekleri sorununun birçok ilçenin ortak sorunu olduğunu vurgulayan Başkan Baltacı: “Arnavutköy bu sorunu biraz daha fazla hissediyor. Bunun sebeplerinden birinin açık olanda olmamız. Orman alanımızın fazla olması. Biz bu probleme karşı yasal olarak yapmamız gerekenleri yerine getiriyoruz. Köpekler alınıp aşıları yapılıyor. Eğer bir hastalıkları varsa götürüldükleri hastanede tedavi ediliyorlar. Ondan sonra yasa gereği mecburen bırakmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.